Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Zapasienie
DL374
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19.10.2010 15:31
U篡tkownik
Post闚: 790
Data rejestracji: 08.08.10

Witam jak du穎 papu dawa go貫biom aby ich nie zapa嗆.Karmi 2x dziennie.Aktualnie przeszed貫m ju prawie na karm zimow czyli j璚zmie i pszenic z dodatkiem rzepaku i lnu na pierzenie.
Do g鏎y  
Reklama
Dodany dnia 26.07.2014 01:05
Reklama

Post闚: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
pilnik0788
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19.10.2010 19:17
U篡tkownik
Post闚: 59
Data rejestracji: 12.01.10
P貫: m篹czyzna

Ja co prawda nie lotuj,ale wypuszczam go喚bie na ca這dzienny oblot i niemam problem闚 z przet逝szczeniem
Do g鏎y  
mateusz183
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19.10.2010 20:38
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 1383
Data rejestracji: 10.08.09

Sam musisz to zaobserwowa najlepiej we sobie jaki pojemnik i podczas 1 karmienia syp gar軼i i jak go陰bki powoli pojedyncze sztuki b璠 ju odchodzi造 od jedzenia to znak , 瞠 wystarczy ja tak robi i uwa瘸m , 瞠 najpro軼iej jest tak wymierzy ile zjadaj twoje ptaszki niekt鏎zy przeliczaj to na 造磬i sto這we ale ja robi tak u swoich ptak闚 poczekajmy a inni si wypowiedz .Pozdro !

Wink
Do g鏎y  
stasio15318
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19.10.2010 21:07
U篡tkownik
Post闚: 254
Data rejestracji: 20.10.09

A co si stanie jak si zapas w zimie musz dosta je嗆 do oporu u mojego znajomego jak by貫m zim to by造 takie ci篹kie ze ledwie lata造 i podczas lot闚 zdoby 2 miejsce w oddziele.
Pozdrawiam

Do g鏎y  
radecki_77
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19.10.2010 21:31
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 2532
Data rejestracji: 29.08.09

Wed逝g mnie to karma do b鏊u,ale tak by ma這 co zostawa這.Jak b璠zie zostawa to zmniejsz im dawk.Ale pami皻a trzeba ,瞠 gdy nadchodz dni ch這dniejsze to go陰bki wtedy potrzebuj wi璚ej karmy.
Do g鏎y  
kerim56
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19.10.2010 23:09
U篡tkownik
Post闚: 326
Data rejestracji: 06.07.09

Trzeba uwa瘸 na j璚zmie, jest zbo瞠m zawieraj帷ym sporo w璕lowodan闚, a one zawieraj sporo cukr闚, kt鏎e s g逕nym 廝鏚貫m wytwarzania tkanki t逝szczowej. Dobrze jest podawa na ziarno olejek czosnkowy, kt鏎y powoduje, 瞠 ptaki si syte.
Do g鏎y  
RAFAL0414
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 09:13
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 609
Data rejestracji: 04.03.09

kolega radecki dobrze radzi... moim zdaniem...ja go喚bi nie biore do r瘯i i nieogl康am... karmi to po這wy grudnia mieszank pie瞠niow 2 razy dziennie sypie tyle 瞠by wyjad造 i troche zostawa這 ale jak zaczyna zostawa troche wi璚ej ni zwykleto wtedy porann dawk redukuje o po這w do momenty a niemoge otwozy drzwi bo wszystkie czekaj pod drzwiami na karmienie wtedy to wracam do normalnego cyklu a sytuacja si powturzy. co do karmienia popo這wie grudnia to karmi 1 dziennie ale tyle 瞠by troch zostawa這 (ile trzeba to ka盥y dojdzie po tygodniu dawania).pozdrawiam.
Do g鏎y  
malros
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 10:39
U篡tkownik
Post闚: 252
Data rejestracji: 30.09.10

kerim 56 /jeszcze nie s造sza貫m 瞠by go喚bie si zapas造 od j璚zmienia wr璚z przeciwnie powinne dostawa du篡 % dawki 瞠by si nie zapa.j璚zmie zawiera du膨 ilo嗆 b這nnika a nie cukr闚 prostych kt鏎e powoduj przyrost tkanki cukrowej,w璕lowodany dziel si na cukry proste i z這穎ne [wielocukry]
Do g鏎y  
tipes12
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 15:01
Awatar

Administrator
Post闚: 2943
Data rejestracji: 15.05.08

karmi podobnie jak Rafa z t ma陰 r騜nic , 瞠 nie jest to pierzeni闚ka a karma rozp這dowolotowa , uniwersalna + pszenica , rzepak i s這necznik .
J璚zmie dodaje od po這wy grudnia do ko鎍a stycznia tak ok 10% max z czego i tak wi瘯szo嗆 po zsypywaniu karmnik闚 trafia na 鈔ut dla kur .
Mam ma貫 pytanko do co niekt鏎ych u篡tkownik闚 :
Dlaczego tak panicznie boj sie zapasienia go喚bi ??????????
Do g鏎y  
Adrian14
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 15:04
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 391
Data rejestracji: 09.07.09

Kolego Tipes12 bo boj sie, 瞠 nie robi wyniku...Takie jest moje zdanie

Adrian. Go喚bie to pasja. Wink
Do g鏎y  
tipes12
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 15:14
Awatar

Administrator

Kolego Adrianie mamy pa寮ziernik . sezon l璕owy zaczyna sie luty - marzec . pierwsze loty maj . szczytowa forma powinna przyj嗆 na 5-6 lot czyli pocz徠ek czerwca wiec nadal nie rozumiem dlaczego nie pozwala im sie zapa嗆 w okresie pa盥ziernik - luty .
Do g鏎y  
Adrian14
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 15:27
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 391
Data rejestracji: 09.07.09

Wiesz jacy s ludzie, poprostu boj sie, 瞠 jak teraz zapas go喚bie to ju nici z lotami, a loty dopiero za 5/6 miesi璚y, nie wspominaj望 tego, 瞠 go喚bie jeszcze zgubi kalorie przy m這dych, b璠 budowac gnizada, siedzie na jajkach, karmi, zaczn sie obloty 2 razy na dzie go陰b szybko odzyska form...

Adrian. Go喚bie to pasja. Wink
Do g鏎y  
stasio15318
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 15:27
U篡tkownik
Post闚: 254
Data rejestracji: 20.10.09

Kolega tipes12 bardzo dobrze m闚i i zgadzam si z nim.
Pozdrawiam

Do g鏎y  
malros
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 15:55
U篡tkownik
Post闚: 252
Data rejestracji: 30.09.10

Moje go喚bie w tym okresie zawsze s t逝ste od je進eni do wiosny, t逝軼iejsze go喚bie na pewno lepiej si pierz ni go喚bie chude i ci庵le g這dne , przy pierzeniu karma na maksa 3 razy dziennie do syta, przy pierwszym l璕u m這dych i tak schudn ,przez ca造 rok stare go喚bie j璚zmienia nie jedz ,m這dymi je郵i lotuje to podaje j璚zmie po to by si za bardzo nie rozpierzy造, je郵i m這dymi w sezonie nie lotuj to wogule j璚zmienia nie jedz.
Do g鏎y  
DL374
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 16:29
U篡tkownik

mi chodzi tylko o go喚bie rozp這dowe.Bo zawsze z zapasionymi jest problem przy znoszeniu jajek a 瞠 z niewiadomego powodu w tym roku nie za dobrze mi posz這 z l璕ami wi璚 dlatego pytam.
Nie zapominajmy 瞠 chodzi這 mi tylko o go貫bie rozp這dowe.
A wi璚?ja daje 3puszki po 330g.na 30 go貫bi.Jak wchodze do go貫bnika to jest jest jednym s這wem walka o jedzenie.Wszystkie go貫bie chodz z podniesionymi skrzyd豉mi.Radzicie 瞠by si nie przejmowa i dawa go貫biom do syta ale jak to wp造nie na l璕i?Wiele s造sza貫m o zapasieniach itp.ale jeden m闚i "dawaj"a drugi "nie zapa".Wi璚 ile dawa 瞠by nie zapa嗆 i czy wog鏊e d捫y do niezapasienia czy lepiej by by這 zastosowa kuracj marchewkow>?Go喚bie nie lataj wi璚 nie maj gdzie spali nadmiaru t逝szczu jedynie na m這dych.
Do g鏎y  
tipes12
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 16:53
Awatar

Administrator

DL moje rozp這dowe s karmione zim tak samo jak lotniki , bo przecie one tak samo musz mie wygl康 i kondycj na nadchodz帷y sezon . Prawd te jest ze niekt鏎e ptaki maj tendencje do nadmiernego nabierania masy , dlatego na ok miesi帷 przed parowaniem robi przegl康 samic i te kt鏎e s za ci篹kie co wiecz鏎 przed karmieniem zamykam w celach i puszczam do jedzenia jak w karmiku zostaj tylko resztki . robi tak a gabarytami zbli膨 sie do pozosta造ch sztuk . Samc w czasie l璕闚 nadwaga raczej nie przeszkadza . pozdro.
Do g鏎y  
macho16
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 16:58
U篡tkownik
Post闚: 336
Data rejestracji: 14.09.10

U mnie o takiej pozemaja ile chca. Nawet sie z "karmnika wysypuje" szybko sie pierza. Maja ladne upierzenie do tego czesto cos im dodaje. Jak sa lekko zapasione to nieszkodzi mi sie wydaje. W styczniu zgubia bo juz nie bedzie taka dobra karma. Narazie dostaja duzo i najlepsza karme. Jak ktos teraz karmi pszenica,jeczmieniem i doda troche rzepaku to daleko nie ujedzie. Tak mi doradzil Super hodowca i jak narazie sie sprawdza. Pozatym wiekszosc moich golebi nie ma tendecji do zapasania. Nie ma czego sie bac i tylko "sypac" Smile
Do g鏎y  
Manix6
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 21:42
U篡tkownik
Post闚: 99
Data rejestracji: 29.03.10

Na j璚zmie i pszenic to troszeczk jeszcze za wczesnie ,dobr mieszank podaj do ko鎍a grudnia go陰b jest wtedy wypierzony na 100% ,a w szeg鏊no嗆i go喚bie m這de p霩niej pszenica, j璚zmie i oczywi嗆ie owies. nie chc ale musz . DL
Do g鏎y  
bobo1315
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 20.10.2010 22:21
U篡tkownik
Post闚: 2184
Data rejestracji: 24.02.09

Jesli sa hodowcy [ jesli mo積a ich nazwac hodowcami ] kt鏎zy w mysl zsady by nie ,,zapasc'' 造瞠czkuj karme i co lepsze juz w pazdzierniku przechodza na zim闚k kt鏎a z karma zimowa niema nic wsp鏊nego tj;; jeczmien z pszenica to nic dziwnego ze wczasie sezonu lotowego pisza na forum ,, pomocy'' loty koncza na 5 wk豉daniu , u mnie wyglada to tak karma do po這wy gr鏚nia bogata jak w czsie lotu z dodatkiem wiekszej ilosci nason oleistych len , s這necznik [ rzepaku nie podaje nigdy ] a zimowa sk豉da sie z jeczmienia ok 60% pozosta貫 40% to karma lotowa w czsie du篡ch mroz闚 zwiekszam -- dosypuje kukurydzy , pozatym jesli chcemy hodowac go貫bie ,, wyczynowe'' trzeba umiec podzielic ziarna i wiedziec jaka role spe軟iaja w zywieniu , np : weglowodany jeczmien , pszrenica ...itp . , bia趾a - groch , peluszka ... itp , t逝szcze - s這necznik , len ...itd. co do ,, zapasienia'' wiosna gdy ida w pary sa mniej zainteresowane zawartoscia koryta a pozatym wzmorzony trening [obloty] i w ciagu 2-3 tyg po ,, zapasieniu'' ewetualnym niema mowy proces spalania tkanki t逝szczowej [ jesli ktos jest na to uczulony ahha ] mo積a wspomuc dodatkiem karnityny w karmie czy wadzie , to tak w skr鏂ie mysle ze co niekt鏎zy Koledzy sie potroche zgodza ze mna choc jest tyle sposob闚 dobrej hodowli co dobrych hodowc闚 tylko troche wyobra積i nic wielkiego , pozd.
Edytowane przez bobo1315 dnia 20.10.2010 22:22
Do g鏎y  
DL374
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21.10.2010 13:29
U篡tkownik

je瞠li o mnie m闚i貫 z j璚zmieniem i pszenic to powiem ci jeszcze raz 瞠 tu chodzi o go喚bie rozp這dowe bo wiadomo lotnik wymaga wi瘯szej opieki .Chce mie zdrowe m堯dki po zdrowych rodzicach 瞠by jako rozpocz望 loty.Nas逝cha貫m si g逝pot 瞠 go陰b zapasiony ma du瞠 k這poty ze znoszeniem jajek i ot moje pytania.
Dzi瘯i za szybkie odp.
Podsumowuj帷 wasze odpowiedzi wiem 瞠 nie nale篡 go喚bi w jakim stopniu g這dzi,czyli dawa mniej ze wzgl璠u na zapasienie.Zastosuje to co napisali軼ie.W pierwszym po軼ie napisa貫m co w tym okresie daj dlatego 瞠 bardzo dobry hodowca poradzi mi "zr鏏 tak i tak" pos逝cha貫m i go喚bie je瞠li chodzi o pierzenie to dosta造 pierzeniow troch wcze郾iej i do teraz ju s prawie wszystkie spierzone.Zosta造 p騧ne m這de ale bardzo 豉dnie si pierz.Za t karm co stosuj nie zap豉ci貫m du穎 pieni璠zy.
Najgorsz rzecz ka盥ego hodowcy jest to 瞠 bardzo szybko idzie karma a z tym si wi捫e kasa (nie wszystkich sta na profesjonaln karm).
Dzi瘯i wszystkim za odpowiedzi.Teraz b璠 wiedzia co do czego.
Edytowane przez DL374 dnia 21.10.2010 13:31
Do g鏎y  
Przejd do forum:
Drogi U篡tkowniku, zauwa篡li鄉y, 瞠 u篡wasz oprogramowania do blokowania reklam na stronie. Wy鈍ietlane w tym miejscu reklamy nie maj inwazyjnej formy i nie utrudniaj Ci nawigacji. 字odki z reklam pozwalaj nam utrzymywa stron i pomagaj w jej dalszym rozwoju. Prosimy o odblokowanie reklam. Dzi瘯ujemy!

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si!

Drogi U篡tkowniku, zauwa篡li鄉y, 瞠 u篡wasz oprogramowania do blokowania reklam na stronie. Wy鈍ietlane w tym miejscu reklamy nie maj inwazyjnej formy i nie utrudniaj Ci nawigacji. 字odki z reklam pozwalaj nam utrzymywa stron i pomagaj w jej dalszym rozwoju. Prosimy o odblokowanie reklam. Dzi瘯ujemy!

Warto zobaczy

Katalog Produkt闚

Olej z ostropestu GOLIAT
Firma Irbapol

Preparaty dla go喚bi - Oczyszczanie
Olej z ostropestu GOLIAT
Zobacz wi璚ej

AviPower
Firma Avimedica

Preparaty dla go喚bi - Loty
Energia na loty
Zobacz wi璚ej

Przegl康aj ca造 Katalog Produkt闚

Reklama

Ostatnio Online

U篡tkownik闚 online: 0
Statystyka

Go軼i online: 31
ㄠcznie u篡tkownik闚: 12,226
Najnowszy u篡tkownik: ZSGTNWP
Strona istnieje 2916 dni
Dzisiaj odwiedzono nas: 4280 razy
Dzisiaj zalogowa這 si 0 u篡tkownik闚
72,773,336 unikalne wizyty. Wszystkie prawa zastrze穎ne! Stron wygenerowano w 0.17 sekund.